Jūs izmantojat novecojušu internetpārlūkprogrammu. Labāka rezultāta iegūšanai, lūdzu atjaunojiet internetpārlūkprogrammas versiju.
X
Meklēt
15:00
Pirkumu grozs
Tukšs
 Biļete(s)
VisiMūzikaTeātrisSportsĢimeneiFestivālsSemināriDāvanu kartesKinoFestivāls Baltijas Pērle
Nosaukums/Datums Valsts Biļešu cenas Piegādes veids
Se.30.04.2016 12:00
MXGP OF LATVIA Solo Motocross World Championship 2016
Latvija
12.60 - 17.60 €
8.86 - 12.37 LVL
Pirkt

MXGP OF LATVIA Solo Motocross World Championship 2016

Sestdienas biļete: 30.04.2016.

Viena jauna valsts, četras jaunas trases, vismaz astoņi pretendenti

2016. gadā jau 60. reizi risināsies pasaules čempionāts motokrosā, tā ka jaunā sezona motokrosā būs īpaša – jubilejas sezona!
MXGP un MX2 pasaules čempionātā motokrosā būs 19 posmi. Pirmo reizi vēsturē viens no posmiem risināsies Malaizijā, bet pavisam četrās trasēs tas notiks pirmo rezi. Jau ir zināmi vairāku motokrosa komandu sastāvi jaunajai sezonai un līdz ar to vismaz nojaušams pretendentu skaits uz tituliem un medaļām – MX2 klasē, kurā šogad par pasaules vicečempionu kļuva Pauls Jonass, būs vismaz astoņi pretendenti uz medaļām.

Latvijas “Grand Prix” izcīņa “Zelta Zirga” trasē Ķegumā pirmo reizi notiks tik agri – jau 1. maijā. Pirmajā 2016. gada kalendāra variantā mums tika atvēlēts 26. jūnijs, taču tā būtu lielākā avantūra un muļķība vienlaicīgi, rīkot GP posmu uzreiz pēc lielās jāņošanas un līgošanas. GP seriāla rīkotāji nāca mums pretī un atvēlēja Latvijas GP izcīņai 1. maiju. Tas būs tikai 7. posms, līderu grupa ap to laiku vēl tikai sāk iezīmēties, bet intriga – tikai pa īstam veidoties. Atliek tikai cerēt uz agru un siltu pavasari, uz labu laiku bez cīruļputeņiem un citiem šim laikam raksturīgiem pārsteigumiem. Jācer, ka arī neviens no favorītiem MXGP un MX2 klasēs vēl nebūs (lai visu sezonu nebūtu!) piedzīvojis tik neveiksmīgu kritienu, ka sezonu vismaz uz laiku jāpārtrauc.

2016. gada pasaules čempionāts sāksies jau 27. februārī Lusailas trasē Katārā. Pirmo reizi vēsturē motokrosa pasaules čempionāta posms notiks Malaizijā – Sepangā paredzēts 3. posms. Pirmo reizi GP seriālu vēsturē kāds no posmiem vēl risināsies arī Frauenfeldas trasē Šveicē (labi pazīstama kā ekipāžu motokrosa pasaules čempionāta posmu vieta), Suphanburi trasē Taizemē un Šarlotes trasē ASV. Pirmo reizi GP seriāla programmā nav Zviedrijas posma, kas risinājās 15 gadus pēc kārtas. Nāciju motokross 2016. gadā risināsies 25. septembrī (šoreiz kaut divas nevis tikai nedēļu pēc pēdējā GP posma ASV) Madžoras trasē Itālijā.

Jaunajā sezonā Latvijai atkal būs pārstāvji abās motociklu klasēs – gan MXGP, gan MX2 klasē. MX2 klasē Latvijai arī 2016. gada sezonā būs divi pārstāvji visas sezonas garumā. Pasaules vicečempions Pauls Jonass turpinās braukt KTM rūpnīcas komandā, taču vēl nav zināms, kurš būs viņa partneris MX2 klasē – joprojām nav skaidrības par Džefrija Herlingsa plāniem (vecums – MX2 klasē drīkst startēt līdz 23 gadu vecumam un arī tad, ja tajā gadā paliek 23 gadi – holandietim vēl ļauj braukt šajā klasē). Pagājušajā sezonā viņš bija līderis, taču pēc savainojumiem jau pēc 11. posma nogāja no distances. Roberts Justs paliek “HSF Logistics Motorsport Team” sastāvā un viņa komandas biedri MX2 klasē būs holandieši Braijens Bogarts (šosezon 11. vieta kopvērtējumā) un Kalvins Vlānderens. Šosezon Roberts ieguva punktus pilnīgi visos braucienos, kuros piedalījās, taču diemžēl savainojuma dēļ viņam neizdevās tamlīdzīgā veidā (bez nevienas nullītes) pabeigt sezonu. Jaunajā gadā Roberts cer uz vēl labāku sezonu (kopvērtējumā viņam noteikti ir pa spēkam būt augstāk par 18. vietu) un uz pilnu sezonu. Ja aizvadītajā sezonā Pauls Jonass daudziem kļuva par atklājumu un pārsteigumu, tad jaunajā sezonā tā vairs nebūs. Paulu jau uzskata par vienu pretendentiem uz titulu un medaļām, savukārt Pauls pats arī ir apņēmības pilns spēkoties par visaugstākajām vietām. Kas būs  Jonasa galvenie konkurenti?

No pagājušās sezonas favorītiem MX2 klasē vairs nebrauks 2014. gada čempions francūzis Žordi Tiksjē un šveicietis Valentīns Gijo (4. vieta kopvērtējumā), toties visi pārējie ar jauno pasaules čempionu slovēni Timu Gajseru priekšgalā būs ierindā. Sezonas otrās daļas labākais braucējs brits Makss Anstijs no “Kawasaki” pārsēžas uz “Husqvarna” un cer ar to bronzas medaļu nomainīt pret kaut ko spožāku. Īpašs stimuls būs aizvadītās sezonas diviem neveiksminiekiem – francūzis Dīlans Ferrandī pēc pirmajiem sešiem posmiem bija viens no pretendentiem uz medaļām un titulu, taču savainojuma dēļ jau pēc 6. posma bija spiests pabeigt sezonu, savukārt krievu motobraucējs Aleksandrs Tonkovs vēl pēc 9 posmiem bija viens no pretendetiem uz medaļām, taču arī viņam sezona beidzās priekšlaicīgi savainojuma dēļ. Ferrandī arī jaunajā sezonā brauks ar “Kawasaki” (“Monster Energy” komandā), savukārt Tonkovs no “Husqvarna” pārkāpj uz “Yamaha” motociklu. MX2 klasē turpinās karjeru arī šveicietis Žeremijs Sīverss, beļģis Žuljēns Lībers, francūzis Benuā Patrels, bulgārs Patars Petrovs... Jārēķinās, ka progresēs kāds no tiem, kas šosezon bija pirmā divdesmitnieka otrajā pusē vai netālu aiz divdesmitnieka. Jārēķinās arī ar kādu pārsteigumu, par kādu 2015. gada sezonā kļuva Pauls Jonass.

Pēc gada pārtraukuma MXGP klasē atgriežas vēl viens mūsu bijušais pasaules junioru čempions (2008. gadā 125 kub.cm klasē) Matīss Karro, kurš startēs “24MX Honda Racing” komandā. Nākamā sezona būs jauna lappuse šīs komandas vēsturē, jo komandu pametis tās dibinātājs Stīvens Letani un komanda tiek veidota praktiski no jauna (pagājušajā sezonā tajā brauca pasaules vicečempions MXGP klasē Gotjē Pulēns un bronzas medaļas ieguvējs Jevgeņijs Bobriševs) – bez Matīsa Karro komandā būs arī pazīstamais beļģis Kens de Dīkers (pagājušajā sezonā brauca KTM rūpnīcas komandā), kurš 2013. gadā Beļģijas izlases sastāvā kļuva par Nāciju motokrosa uzvarētāju un kurš divreiz bija trešais kopvērtējumā MX1 (tagadējā MXGP) klasē.

Tieši 1. maijā Ķegumā motobraucēji nākamā gada pasaules čempionātā šķērsos sacensību kalendāra pirmo trešdaļu. Viss tikai pa īstam sāksies.

Vairāk informācijas: http://www.mxgplatvia.com

Komentāri

Atpakaļ uz info
Šeit jūs varat ierakstīt savus komentārus un atsauksmes, ievērojot vispārpieņemtus noteikumus.
Komentārus var rakstīt jebkurš Bilesuserviss.lv mājas lapas apmeklētājs aizpildot obligāti pieprasītos laukus.
* Vārds:
E-pasta adrese:
* Ziņojuma teksts:
Apstiprinājuma kods: *
Atbildēt
Nosaukums/Datums Valsts Biļešu cenas Piegādes veids
Se.30.04.2016 12:00
MXGP OF LATVIA Solo Motocross World Championship 2016
Latvija
12.60 - 17.60 €
8.86 - 12.37 LVL
Pirkt
VisiMūzikaTeātrisSportsĢimeneiFestivālsSemināriDāvanu kartesKinoFestivāls Baltijas Pērle
Piegāde ar kurjeru Latvijā 8,54 EUR | Piegāde ārpus Latvijas 12,81 - 77,01 EUR(Cenā iekļauts PVN 21%)
Izņemšana noteiktās kasēs (Cena 1,76+PVN 21% 0,37)
I-BIĻETE (pdf formātā - izprintē pats.) EUR 1.42 (Cenā iekļauts PVN 21%) Apmaksa iespējama ar Swedbank, Nordea, SEB, DNB un Citadele internetbanku starpniecību
SMS biļete | LVL 0.50 - par biļeti (Cenā iekļauts PVN 21%) Apmaksa iespējama ar Swedbank, Nordea, SEB, DNB un Citadele internetbanku starpniecību
Izņemšana NARVESEN e-kasēs (Cena 1,17+PVN 21% 0,25)
Uzmanîbu!
Šobrīd mājaslapas apmeklētāju skaita limits ir pārsniegts.
Lūdzu uzgaidiet! Jūsu pieprasījums tiks apstrādāts rindas kārtībā.
Neaizveriet interneta pārlūkprogrammas logu, pretējā gadījumā sesija tiks pārtraukta.
Paldies par Jūsu pacietību!
Pârtraukt pieprasîjumu, biïetes iegâdâðos tirdzniecîbas vietâ!