Jūs izmantojat novecojušu internetpārlūkprogrammu. Labāka rezultāta iegūšanai, lūdzu atjaunojiet internetpārlūkprogrammas versiju.
X
Meklēt
15:00
Pirkumu grozs
Tukšs
 Biļete(s)
VisiMūzikaTeātrisSportsĢimeneiFestivālsSemināriDāvanu kartesKinoFestivāls Baltijas Pērle
A-HA. CAST IN STEEL TOUR
Nosaukums/Datums Valsts Biļešu cenas Piegādes veids
Ot.15.03.2016 19:30
A-HA. CAST IN STEEL TOUR
Latvija
30.60 - 120.60 €
21.51 - 84.76 LVL
Pirkt
A-HA. CAST IN STEEL TOUR
Noklausīties Noskatīties
A-HA. CAST IN STEEL TOUR
Biļešu cenas
Pieejama manuāla vietu izvēle
Sēdvieta CENA
30.6 €35.6 €40.6 €50.6 €55.6 €60.6 €65.6 €70.6 €80.6 €85.6 €90.6 €100.6 €
Stāvvieta CENA
50.6 €65.6 €70.6 €
Fanu zonas biļete CENA
120.6 €

A-HA. CAST IN STEEL TOUR

Kad 2010. gada decembrī Oslo "Spectrum" hallē izskanēja a-ha atvadu koncertturnejas "Ending on A High Note – Farewell Tour" pēdējie akordi, bija pilnīgi skaidrs, ka nākotnē grupas dalībnieki pārtrauc jebkuru sadarbību. Kā izteicās Mortens Harkets: "Tā bija patiesa un īsta izjukšana, tolaik nosaukums a-ha bija zaudējis savu jēgu. "

Piecus gadus ilgušā pārtraukuma laikā katrs grupas mūziķis – Mortens, Pols un Magne – varēja īstenot vai piedalīties daudzos citos muzikas un mākslas projektos. 

Un tad, pārsteigdama visus, 2015. gada martā  norvēģu grupa a-ha paziņo, ka atkal ir sanākusi kopā, lai sniegtu koncertu 30. gadskārtējā festivālā "Rock in Rio". 

Tūlīt pēc solījuma piedalīties festivālā grupa svinīgi paziņo arī to, ka jau šoruden tā laidīs klajā jaunu studijas albumu, bet 2016. gadā dosies lielā starptautiskā turnejā.

Jaunais albums "Cast in Steel" būs grupas desmitais studijas albums un pirmais kopdarbs pēc 2009. gadā iznākušās ripas "Foot of the Mountain", kuru ne tikai pozitīvi novērtēja kritiķi, bet kura guva arī lielus komerciālus panākumus.

"Atgriešanās ir notikusi vienkāršā dabiskā ceļā,” – skaidro Pols. – "Mortens vienkārši ar dažādiem ieganstiem nāca pie manis uz studiju, bet es viņam rādīju dziesmas, pie kurām strādāju. Viņš dziedāja, un tās, kas viņam patika, viņš paņēma, pārējās nē, un tā tas turpinājās, līdz mēs nebijām atlasījuši 10-12 dziesmas." Nebija nekāda spiediena, nekādu galīgo termiņu, un šāds stāvoklis izrādījās patīkama priekšrocība, kas Polam atgādināja grupas pašus pirmos radošos gadus.

"Tas bija lieliski: mēs varējām strādāt kā un kad gribējām, nebija nekādu noslēgto darījumu, parakstītu līgumu, plānotu turneju vai dead-line… tikai mūsu pašu pūliņi. Mēs it kā atgriezāmies astoņdesmitajos gados, manu vecāku mājās, kur tapa mūsu pirmās dziesmas. Pāris instrumentu, dziesma un balss."

Turklāt šī sakritība ar grupas agrīnajiem gadiem nebija vienīgā. Pols sameklēja arī Alanu Tarniju – producentu, kas strādāja ar grupas pirmajiem trim albumiem:  "Hunting High and Low", "Scoundrel Days" un "Stay on These Roads". "Es sazinājos ar Alanu, jo zināju, ka mums vajadzīgs skats no malas. Vienmēr esmu cienījis viņa muzikalitāti un vīziju, tāpēc domāju, ka būtu brīnišķīgi viņu piesaistīt arī tagad, kad mēs sākam no jauna."

Pēdējos piecus gadus Magne nodarbojās ar tēlotāju mākslu, kas ir viņa otra aizraušanās. Taču viņš piedalījās arī neskaitāmos ar mūziku saistītos projektos. Par spīti tam grupa nekad nav tā īsti pametusi viņa apziņu: "Darbs a-ha acīmredzami veido lielāko daļu manas radošās DNS, un laiku pa laikam man prātā grozījās dziesmas, kuras, kā es jutu, ideāli noderētu a-ha. Tiklīdz es izdarīju izvēli, es sapratu, cik lielu baudu guvu, domās "pielaikodams" šīs dziesmas a-ha."  

Jaunais materiāls grupai patīk un puiši tam bez ierunām tic – to apgalvo visi grupas dalībnieki. "Šā albuma radīšanas pieredze mūs burtiski cēla spārnos," – saka Pols. "Tā ir patiešām ir negaidīta bauda – atkal rakstīt dziesmas Mortena balsij," – atzīstas Magne. "Es zināju," – atklāj Mortens, – "ka atkal sanākt kopā nebūs viegli nevienam no mums – nedz man, nedz Polam un Magnem. Mēs neesam no tiem, kas raduši atskatīties. Tomēr, ja jau mēs to esam izdarījuši, tātad mēs patiešām varam radīt kaut ko jaunu. Dziesmām jāizdodas labām, jo mūsu orientieri un latiņa joprojām ir tie paši."

Albums "Foot on the Mountain" jau ir parādījis, ka a-ha nelīdzinās vairākumam laikabiedru. Viņi joprojām atrodas savu dziesmu radīšanas iespēju virsotnē, un tas ļauj viņiem nedzīvot uz aizgājušās slavas rēķina. Desmitais studijas albums "Cast in steel" ir atjaunotas un atpūtušās grupas mūzika, kas ir gatava vēlreiz vienā elpas vilcienā iekarot pasauli.

Albums – tas nav viss. a-ha ir paziņojusi par lielu pasaules tūri 2016. gadā. Jau drīz pirmos saskaņotos šovus – Vācijā, Austrijā, Šveicē, Krievijā, Latvijā un Baltkrievijā 2016. gada martā un aprīlī  – papildinās arī citi starptautiskie datumi.
"Es nepacietīgi gaidu šo turneju," –  teic Mortens, – "un domāju, ka tas būs satriecoši." 

Runājot, ko tieši spēlēs grupa, Mortens nesteidzas atklāt visus noslēpumus: "Mums nav jādara tas pats, ko mēs darījām pagājušajā reizē. Cilvēki, kas atnāks uz koncertu, gaidīs visiecienītākās dziesmas, tomēr šoreiz mēs iesim citu ceļu."
Magne: "Laba šova vai vērienīgas turnejas sagatavošana un īstenošana allaž ir aizraujošs piedzīvojums, tomēr galu galā tam visam nav nekādas nozīmes bez labas reakcijas no auditorijas puses. Maģija top kaut kur Kosmosā, kaut kur starp mums un viņiem."

Pirmais a-ha šovs notiks citā Pasaules malā, 30. gadskārtējā festivālā "Rock in Rio" 2015. gada 25. septembrī. Ar šo festivālu grupai saistās sava vēsture, 1991. gadā a-ha uzstājās  leģendārajā "Maracana" stadionā 198 000 grupas fanu priekšā, tādā kārtā uzstādot pasaules rekordu.

Iespēja atkal uzstāties Rio 2015. gadā kļuva par piedāvājumu, no kura grupa nespēja atteikties. "Bija vienkārši neiespējami noraidīt šo lūgumu, lai festivāla 30. gadu jubileju nosvinētu kopā," – skaidro Magne, – "jo vairāk tāpēc, ka šis notikums sakrīt ar pašas grupas trīsdesmitgadi. Es jūtos tā, it kā tūkstošiem gadu sens vilnis tuvotos krastam, bet tu, būdams jau pensionēts sērfotājs, tik un tā gribi vilkt ārā savu dēli un vienkārši mesties ūdeni." 

Nākotne?
Mortens pasaka skaidri un gaiši: "Mēs neatgriežamies tāpēc, lai paliktu kopā. Mēs esam piekrituši atgriezties uz noteiktu laiku: viens albums, viena tūre. Tā ir lieliska iespēja ļaut mums uzrakstīt vēl vienu nodaļu."

Taču neatkarīgi no tā, ko šie talantīgie cilvēki darīs pēc tam, vai viņi darbosies kopā vai katrs atsevišķi, viņu 30 gadus ilgās karjeras panākumus ir grūti neredzēt. "Neatkarīgi no tā, cik tālu vai ātri mēs cenšamies aizskriet," – atzīstas Magne, – "mūs nekas nepamet a-ha ēna un mantojums. Domāju, ka mūsu prāts nerimstoši liek mums pretoties mūsu pašu mantojumam, taču, iespējams, nav nemaz tik slikti laiku pa laikam tajā arī ienirt."

Visi grupas pasaules turnejas datumi šobrīd vēl nav publicēti. Tomēr mēs ar prieku vēlamies atklāt dienas un pilsētas, kurās atdzimusī grupa a-ha koncertēs Latvijā, Krievijā un Baltkrievijā:
2016. gada 6. martā – Jekaterinburga, kultūras un izklaides komplekss "Uraļec".
2016. gada 8. martā – Kazaņa, basketbola halle
2016. gada 10. martā – Sanktpēterburga, Ledus pils
2016. gada 12. martā – Maskava, sporta komplekss "Oļimpijskij"
2016. gada 15. martā – Rīga, "Arēna Rīga"
2016. gada 17. martā – Minska, sporta komplekss "Minsk-Arena".

Tuvojas laiks, kad grupai un tās cienītājiem būs iespēja atkal baudīt a-ha brīnišķīgo mūziku!!!

Vairāk informācijas: http://www.a-ha.com

Atpakaļ uz info
Atjaunināt FLASH versiju. Jūsu interneta pārlūka FLASH versija ir novecojusi. Lai noskatītos video, lejuplādējiet jaunāko FlashPlayer no Atpakaļ uz info
Atpakaļ uz info

Komentāri

Atpakaļ uz info
Šeit jūs varat ierakstīt savus komentārus un atsauksmes, ievērojot vispārpieņemtus noteikumus.
Komentārus var rakstīt jebkurš Bilesuserviss.lv mājas lapas apmeklētājs aizpildot obligāti pieprasītos laukus.
* Vārds:
E-pasta adrese:
* Ziņojuma teksts:
Apstiprinājuma kods: *
Atbildēt
Nosaukums/Datums Valsts Biļešu cenas Piegādes veids
Ot.15.03.2016 19:30
A-HA. CAST IN STEEL TOUR
Latvija
30.60 - 120.60 €
21.51 - 84.76 LVL
Pirkt
VisiMūzikaTeātrisSportsĢimeneiFestivālsSemināriDāvanu kartesKinoFestivāls Baltijas Pērle
Piegāde ar kurjeru Latvijā 8,54 EUR | Piegāde ārpus Latvijas 12,81 - 77,01 EUR(Cenā iekļauts PVN 21%)
Izņemšana noteiktās kasēs (Cena 1,76+PVN 21% 0,37)
I-BIĻETE (pdf formātā - izprintē pats.) EUR 1.42 (Cenā iekļauts PVN 21%) Apmaksa iespējama ar Swedbank, Nordea, SEB, DNB un Citadele internetbanku starpniecību
SMS biļete | LVL 0.50 - par biļeti (Cenā iekļauts PVN 21%) Apmaksa iespējama ar Swedbank, Nordea, SEB, DNB un Citadele internetbanku starpniecību
Izņemšana NARVESEN e-kasēs (Cena 1,17+PVN 21% 0,25)
Uzmanîbu!
Šobrīd mājaslapas apmeklētāju skaita limits ir pārsniegts.
Lūdzu uzgaidiet! Jūsu pieprasījums tiks apstrādāts rindas kārtībā.
Neaizveriet interneta pārlūkprogrammas logu, pretējā gadījumā sesija tiks pārtraukta.
Paldies par Jūsu pacietību!
Pârtraukt pieprasîjumu, biïetes iegâdâðos tirdzniecîbas vietâ!