You are using outdated version of browser. For the best performance please update to the latest version.
X
Search
15:00
Shopping basket
Empty
 ticket(s)
AllMusicTheatreSportsFamilyFestivalsSeminarsGift cardsMoviesFestival Baltic Pearl
Grupirovka LENINGRAD
Name/Date Location Ticket prices Delivery type
Fr.06.05.2016 19:30
Grupirovka LENINGRAD
Latvia
28.60 - 55.60 €
20.10 - 39.08 LVL
Buy
Grupirovka LENINGRAD
Listen Watch
Grupirovka LENINGRAD
Ticketprices
It\'s possible to select places
Basic Price
28.6 €33.6 €40.6 €45.6 €50.6 €55.6 €
Entrance ticket
30.6 €33.6 €35.6 €

Grupirovka LENINGRAD

SERGEJS ŠNUROVS: “AR NETĪRU PIRKSTU IEBAKSTĪJU MŪŽĪBĀ”.

GRUPĒJUMA “ĻEŅINGRAD” KONCERTS ARĒNĀ RĪGA 6. MAIJĀ

 
 
Grupējums “Ļeņingrad” atkal ir sasniedzis muzikālā Olimpa virsotni – šoreiz uz šikiem nagliņpapēžiem un pienācīgās biksēs. Klipa “Eksponāts” ārprātīgā “vīruspanākuma” nests (vairāk nekā 20 miljoni skatījumu 2 nedēļu laikā!), pavasara koncerts Rīgā solās gozēties milzu popularitātē. Pats Sergejs Šnurovs, mēģinājumā jokus plēsdams, grupai ir paziņojis, ka tuvāko divu gadu laikā varēs neko citu nedarīt – tikai spēlēt “Nagliņpapēžus” (Лабутены). Protams, tā ir ironija – triumfāli iznākdama ar nagu laku ietonētajos nagliņpapēžos, “Ļeņingrada” atkal ir pierādījusi, ka tai nav nekādas vajadzības gozēties vecas slavas staros un ekspluatēt jau lietotus hitus. Koncertā Rīgā būs pavisam cita “Ļeņingrada”, allaž jauneklīga, huligāniska, mūsdienīga, eksperimentējoša un, kā vienmēr, ai…ai, cik azartiska!   

Pats Sergejs Šnurovs apgalvo, ka nav varējis paredzēt tik milzīgu, Krievijas sabiedrību sapurinājušu “labutēnisma” sprādzienu. Nekā principiāli jauna, revolucionāra nedz pašā dziesmā, nedz Sanktpēterburgas režisores Annas Parmasas veidotajā klipā viņš nesaskata.

– Jebkura tēma ir bajāns. Jebkura. Šajā dzīvē kopš Jēzus Kristus atnākšanas nekas nav mainījies. Visas tēmas, kas mūs aizkustina, nebaidīšos lietot šo vārdu, ir mūžīgas. Un, lūk, ja mēs ar netīra pirksta noaugušo nagu mēģinām bakstīt un trāpām šajā mūžībā – tā arī ir visīstākā bauda, – saka Sergejs. 

Par vienu no dziesmas un klipa panākumu atslēgām dziedātājs un lietišķais filozofs Šnurovs uzskata to, ka “Eksponāts” ir kļuvis par apliecinājumu “sieviešu pasaules” vadošajai lomai – sieviešu pasaule, būdama pamatos sarežģīta un patiesi interesanta, pakāpeniski izstumj un aizstāj vīriešu pasauli.

– Vēl pavisam nesen vīriešu zemūdens pasaule bija liela un daudzveidīga. To apdzīvoja nodzērušies inteliģenti, dzīvi mīloši metafiziskie liekēži, tehniskie romantiķi, filozofējoši cilvēka dvēseles atslēdznieki, šarmanti gaisagrābšļi, godīgi avantūristi un kaudzēm citu reti sastopamu, neparastu subjektu. Ar viņiem kopā bija ļoti jautri. Taču pēc tam viņi izmira. Šī pasaule, par lielum lielu nožēlošanu, ir zaudējusi pievilcību. Turpretim sieviešu pasaule šajā laikā ir kļuvusi komplicētāka un daudzveidīgāka – tik ļoti, ka visi kultūrai nozīmīgi procesi ir pārplūduši uz to… – tādu Šnurovs redz sabiedrības feminizāciju.

Jāatzīst, ka tūkstošgalvainajās “nagliņpapēžu” fanu rindās teju vai lielākā daļa ir vīrieši. “Sergej, maita, es esmu īsts vīrs, es nevaru staigāt un dungot “na-labutenah-nah”, bet tu man liec to darīt!” – tādus komentārus puspajokam atstāj sociālajās vietnēs “stiprā dzimuma” pārstāvji. Bet meitenes masveidā tīmeklī izliek atbilstoši “Ekspozīcijas” varones metodei ar sarkanu nagu laku iekrāsotu kurpju, zābaciņu un pat velteņu, ugzābaku un mājas čībiņu attēlus. Jāsaka, ka arī teātra “Ļicedei” aktrisei Jūlijai Topoļņickai, kura iejutās minētās varones lomā, tik vispārēji panākumi bija pārsteigums. Klipa iznākšanas dienā, 13. janvārī biklā, smaidīgā Pēterburgas meitene burtiski pamodās kā zvaigzne. Galvenajai lomai tikai provētas vairāk nekā divsimt pretendentes, tomēr klipa veidotāji izvēlējās tieši Jūliju – pateicoties tam, ka kadrā viņa darbojas organiski un prot pasmieties par sevi.

“Visgardāk smejas tas, kas smejas pats par sevi…” – šī maksima vispār varētu būt grupējuma “Ļeņingrada” devīze. Pašironija un jebkāda “zvaigžņota” snobisma noliegums ir tās lietas, kas Sergeju Šnurovu tuvina ikvienam. Vēl viena šīs pašironijas izpausme ir gaidāmo koncertu afiša, kuru “Ļeņingrad” varēja atļauties pasūtīt vismodīgākajam dizainerim vai visdārgākajai reklāmas aģentūrai. Tomēr Šnurovs izvēlējās citu ceļu – viņš “Instagram” tīmeklī izsludināja konkursu, vislabākās, “visļeņingradiskākās” afišas autoram apsolot 150 tūkstošus rubļu. Uzvarēja kādas anonīmas lietotājas bildīte, kurā Šnurovam līdzīgs pikseļu subjekts ar velnišķīgu uguntiņu acīs rāda publikai savu it kā einšteinisko, it kā rollingstonisko mēli.

Back to information
Your Flash player version is outdated. To watch the video you should download and install the latest Flash player from Back to information
Back to information

comment

Back to information
You can leave a comment relevant to the matter here when observing all the good commenting traditions. Comments can be left by every visitor of our website Bilesuserviss.lv by fulfilling at least all the required fields.
* Name:
E-mail:
* Text:
Confirmation code: *
Post answer
Name/Date Location Ticket prices Delivery type
Fr.06.05.2016 19:30
Grupirovka LENINGRAD
Latvia
28.60 - 55.60 €
20.10 - 39.08 LVL
Buy
AllMusicTheatreSportsFamilyFestivalsSeminarsGift cardsMoviesFestival Baltic Pearl
Delievery service in Latvia 8,54 EUR | Delivery Service outside Latvia 12,81 - 77,01 EUR (VAT 21% included)
Pick up from shown ticket box offices (Price 1,76+VAT 21% 0,37)
I-TICKET (pdf format, print out by yourself) EUR 1.42 (VAT 21% included)
SMS ticket | LVL 0.50 - for one ticket (VAT 21% included)
Pick up at the Narvesen e-ticket office (Price 1,17+VAT 21% 0,25)
Attention!
Tickets sales server is currently overloaded by users.
To maintain maximum server efficiency, you are registered on the waiting list.
Do not leave the page or close the browser window if you wish to keep your place on the waiting list.
Thank you for your patience!
Leave the waiting list, I\'ll try at the sales office